Εκδήλωση: Εικόνα
![αφίσα της εκδήλωσης](/sites/default/files/2019-03/%CE%B1%CF%86%CE%B9%CF%83%CE%B1%20%CE%A4%CE%91%CE%99%CE%9D%CE%99%CE%95%CE%A3%20%CE%9C%CE%99%CE%9A%CE%A1%CE%9F%CE%A5%20%CE%9C%CE%97%CE%9A%CE%9F%CE%A5%CE%A3.jpg)
Προβολή ταινιών μικρού μήκους αφιερωμένων στις γυναίκες.
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Δ.Κ.Β.Σ., Αμφιθέατρο
Παρασκευή, Μάρτιος 15, 2019 - 19:00 - Παρασκευή, Μάρτιος 15, 2019 - 21:00
Το Συμβουλευτικό Κέντρο Γυναικών Δήμου Σερρών διοργανώνει προβολή ταινιών μικρού μήκους αφιερωμένων στις γυναίκες σε συνεργασία με την Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών και την υποστήριξη του Κέντρου Ερευνών για Θέματα Ισότητας. Η προβολή των ταινιών θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 15 Μαρτίου 2019, ώρα 19:00 στο αμφιθέατρο της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Σερρών.
Οι ταινίες μικρού μήκους που πρόκειται να προβληθούν έχουν δημιουργηθεί από γυναίκες και έχουν προβληθεί στο Φεστιβάλ Ταινιών Μικρού Μήκους Δράμας. Η δράση αυτή διοργανώνεται στα πλαίσια των δράσεων ευαισθητοποίησης του Συμβουλευτικού Κέντρου Γυναικών Δήμου Σερρών με αφορμή την Παγκόσμια Ημέρα για τα Δικαιώματα των Γυναικών (8 Μάρτη).