Εκδήλωση: Εικόνα
![φωτογραφία αμφιθεάτρου](/sites/default/files/2023-07/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82%20%287%29.jpg)
Παρουσίαση των θεατρικών κειμένων
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Αμφιθέατρο "Γεώργιος Καφταντζής" ισόγειο
Τετάρτη, Μάιος 7, 2014 - 18:30 - Τετάρτη, Μάιος 7, 2014 - 19:30
O Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας, η ΕΛΜΕ Σερρών και η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών διοργανώνουν εκδήλωση με τίτλο: « Από το θεατρικό κείμενο στη σκηνή».
Παρουσίαση των θεατρικών κειμένων της Αντωνίας Θεοχαρίδου:« ΖΗΤΕΙΤΑΙ ΓΑΜΠΡΟΣ», κείμενο για θέατρο σκιών « ΕΣΚΑΠΑΖ, το Δώρο των Θεών», θεατρικό κείμενο για παιδιά.
Συμμετέχει, επίσης, παραδοσιακό σχήμα του Μουσικού Σχολείου Σερρών.