Εκδήλωση: Εικόνα
![φωτογραφία αμφιθεάτρου](/sites/default/files/2023-08/%CE%B1%CE%BC%CF%86%CE%B9%CE%B8%CE%B5%CE%B1%CF%84%CF%81%CE%BF_11.jpg)
Η μουσική στη διαμόρφωση του χαρακτήρα του ανθρώπου. Η μουσική των Σερρών.
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Αμφιθέατρο "Γεώργιος Καφταντζής" ισόγειο
Δευτέρα, Νοέμβριος 26, 2018 - 19:00 - Δευτέρα, Νοέμβριος 26, 2018 - 20:30
Μουσικό αρχείο Γιώργου Αγγειοπλάστη.
Με εισηγήτρια την επίκουρη καθηγήτρια Μουσικής Παιδαγωγικής του Τμήματος Μουσικών Σπουδών του Ιονίου Πανεπιστημίου. Στο πλαίσιο του κύκλου εκδηλώσεων: "Αναζητώντας την Ιθάκη: Ταξίδι σε θέματα σύγχρονου κοινωνικού προβληματισμού". Σε συνεργασία με τον Σύλλογο Φίλων της Δ.Κ. Βιβλιοθήκης Σερρών. Είσοδος Ελεύθερη. Στο αμφιθέατρο «Γεώργιος Καφταντζής» στο ισόγειο της βιβλιοθήκης.