Εκδήλωση: Εικόνα
![αφίσα της εκδήλωσης](/sites/default/files/2019-10/%CE%9F%CE%B9%20%CF%80%CE%B5%CF%81%CE%B9%CF%80%CE%AD%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%B5%CF%82%20%CF%84%CF%89%CE%BD%20%CE%B3%CE%BB%CF%89%CF%83%CF%83%CF%8E%CE%BD%20%CE%B1%CF%86%CE%AF%CF%83%CE%B1_2.jpg)
Εκδήλωση: « Οι περιπέτειες των γλωσσών».
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Δ.Κ.Β.Σ., Αμφιθέατρο
Τετάρτη, Οκτώβριος 9, 2019 - 20:00 - Τετάρτη, Οκτώβριος 9, 2019 - 21:00
Η Δ. Κ. Βιβλιοθήκη Σερρών και ο Σύλλογος Ελληνογαλλικής φιλίας Σέρρες-Fosses συνδιοργανώνουν τη συγκεκριμένη εκδήλωση, η οποία θα περιλαμβάνει ομιλία του Σταύρου Καμαρούδη, αναπλ. Καθηγητή της Νέας Ελληνικής Γλώσσας και της Διδακτικής, στην Παιδαγωγική Σχολή Φλώρινας του Παν/μίου Δυτ. Μακεδονίας. Είσοδος Ελεύθερη. Στο αμφιθέατρο «Γεώργιος Καφταντζής» στο ισόγειο της βιβλιοθήκης.
Εκδήλωση: Αρχεία προς Επισύναψη