![Χάσαμε τον μπαμπά Χάσαμε τον μπαμπά](/sites/default/files/2018-10/07%CE%A7%CE%AC%CF%83%CE%B1%CE%BC%CE%B5%20%CF%84%CE%BF%CE%BD%20%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%AC217.jpg)
Χάσαμε τον μπαμπά
Μια εικοσαετία πριν, ο πατέρας του τριαντάχρονου Αγγέλου Γεωργιάδη τους εγκατέλειψε για χάρη της μικρής αδελφής της μαμάς. Τώρα ο θάνατος του Μπαμπά θα φέρει σε επαφή τα εναπομείναντα μέλη της οικογένειας. Και στην κατοχή του γιου θα περιέλθει ένα τετράδιο, όπου ο πατέρας του αφηγείται την αρχική φάση του ερωτά του με τη θεία Τίνα. Διαβάζοντας το χειρόγραφο, ο Άγγελος θα οδηγηθεί σε (Μα γραπτή αναψηλάφηση της δικής του ζωής, που θυμίζει αυτοσχέδια ψυχοθεραπεία. Πώς τον επηρέασε η απουσία της πατρικής φιγούρας; Τι σημαίνουν τα ευτράπελα γεγονότα που αναστάτωσαν την πολυκατοικία τους, το βράδυ που έφυγε ο πατέρας του; Γιατί διαλύθηκε η πολύτιμη σχέση του με μια χωρισμένη μητέρα ονόματι Στέλλα; Και τι ρόλο καλείται να παίξει η θεία Τίνα; Ο γιος Γεωργιάδης θα αποπειραθεί να εξερευνήσει το παρελθόν, αλλά και το παρόν του, αναζητώντας τη λύτρωση.