Ανακοίνωση: Εικόνα
![φωτογραφία με την αφίσα της εκδήλωσης παιδακια χρωματιστα](/sites/default/files/2019-11/%CF%86%CF%89%CF%84%CE%B5%CE%B9%CE%BD%CE%B5%CF%82%20%CE%BC%CE%B5%CF%81%CE%B5%CF%82_5.jpg)
«Φωτεινές μέρες».
05/12/2019 - 05/12/2019
Με αφορμή την παγκόσμια ημέρα ατόμων με αναπηρία ο Δήμος Σερρών, η Ιερά Μητρόπολη Σερρών-Νιγρίτης
το Δ.Η.Π.Θ.Ε Σερρών , το Κ.Ε.Δ.Η.Σ και η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών διοργανώνουν δεκαήμερο εκδηλώσεων με τίτλο "ΦΩΤΕΙΝΕΣ ΜΕΡΕΣ" αφιερωμένο στην παραπάνω Ημέρα από 27 Νοεμβρίου - 9 Δεκεμβρίου.Κατά τις μέρες 2 έως 6 Δεκεμβρίου ( από τις 9.00 έως τις 10.00 ) θα γίνει ανάγνωση παραμυθιών σε μαθητές Α.Μ.Ε.Α. και Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης. Στον 1ο όροφο της βιβλιοθήκης. Με προγραμματισμένες επισκέψεις σχολείων.