Εκδήλωση: Εικόνα
![φωτογραφία παιδικής βιβλιοθήκης](/sites/default/files/2023-05/_R6A0601-%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%97%20%CE%92%CE%99%CE%92._81.jpg)
Θέατρο
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Παιδική και εφηβική βιβλιοθήκη 1ος όροφος
Δευτέρα, Μάιος 4, 2015 - 17:00 - Δευτέρα, Μάιος 4, 2015 - 19:00
Με τον Δημήτρη Σπορίδη ηθοποιό Κ.Θ.Β.Ε. «Tι θα γίνει όταν το ασανσέρ συναντήσει το γκαζόν αλλά καβγαδίσει μ΄ έναν ζονγκλέρ και γίνει τελικά κρουασάν». Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών, ο Σύλλογος Ελληνογαλλικής Φιλίας σε συνεργασία με το Γαλλικό Ινστιτούτο Θεσσαλονίκης. Μέσα από το θέατρο και τον αυτοσχεδιασμό, θα ανακαλύψουμε στην ελληνική γλώσσα γαλλικές καθημερινές λέξεις. Για ηλικίες 7-13 ετών. Με προεγγραφή .Στον 1ο όροφο της βιβλιοθήκης.