Εκδήλωση: Εικόνα
![αφισα](/sites/default/files/2023-03/%CE%B1%CF%81%CF%87%CE%B5%CE%AF%CE%BF%20%CE%BB%CE%AE%CF%88%CE%B7%CF%82%20%2817%29_4.jpg)
Θεατρική παράσταση: Εμμανουήλ Παπάς: ο δρόμος προς την αθανασία
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Αμφιθέατρο "Γεώργιος Καφταντζής", ισόγειο βιβλιοθήκης
Τρίτη, Μάρτιος 28, 2023 - 21:00 - Τρίτη, Μάρτιος 28, 2023 - 22:30
Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Σερρών και ο πολιτιστικός σύλλογος ΑΚΟΥΕΟΡΑ με αφορμή την εθνική επέτειο της 25ης Μαρτίου 1821 συνδιοργανώνουν τη θεατρική παράσταση: "Εμμανουήλ Παπάς: ο δρόμος προς την αθανασία" της Αντωνίας Θεοχαρίδου σε σκηνοθεσία Νίκου Βεργίδη, σκηνογραφία Χαράλαμπου Σεπεντζή και με τη συμμετοχή είκοσι (20) καλλιτεχνών. Η θεατρική παράσταση θα πραγματοποιηθεί την Τρίτη 28 Μαρτίου 2023 και ώρα 21:00. Είσοδος ελεύθερη στο αμφιθέατρο "Γιώργος Καφταντζής" στο ισόγειο της βιβλιοθήκης.