Εκδήλωση: Εικόνα
![εικόνα με χέρια](/sites/default/files/2023-11/%CE%B5%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CE%BD%CE%B1%20%CE%BC%CE%B5%20%CF%87%CE%AD%CF%81%CE%B9%CE%B1.jpg)
Τα ανθρώπινα δικαιώματα πάνε σχολείο
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Παιδική και εφηβική βιβλιοθήκη 1ος όροφος
Δευτέρα, Δεκέμβριος 11, 2017 - 10:00 - Δευτέρα, Δεκέμβριος 11, 2017 - 12:00
Με τη νομικό Βασιλική Κ. Παπαδοπούλου. Βιωματικές δραστηριότητες για μαθητές Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης, σε θεματικές ενότητες όπως: Ανθρώπινα Δικαιώματα, Αξίες, Ταυτότητα κλπ. Για τάξεις Δημοτικού, Γυμνασίου και Λυκείου. Προγραμματισμένες επισκέψεις σχολείων. Με προεγγραφή. Στον 1ο όροφο της βιβλιοθήκης