Εκδήλωση: Εικόνα
![αφισα καμπανιας](/sites/default/files/2023-08/%CE%BA%CE%B1%CE%BB%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B9%CE%BD%CE%B7%20%CE%BA%CE%B1%CE%BC%CF%80%CE%B1%CE%BD%CE%B9%CE%B1%202018_7.png)
Περασμένα δεδομένα: Η Κων/πολη του 17ου αι.
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Παιδική βιβλιοθήκη 1ος όροφος
Τετάρτη, Ιούλιος 11, 2018 - 11:00 - Τετάρτη, Ιούλιος 11, 2018 - 12:30
Με τη βιβλιοθηκονόμο Μαρία Βραχλιώτου.Οι ιστορικές πηγές μας δίνουν τα δεδομένα των τροφίμων που χρειαζόταν η μεγαλούπολη του 17ου αιώνα για να συντηρηθεί και εμείς μέσα από αυτά την ανασυνθέτουμε με όλους τους λαούς της, τα περίλαμπρα κτήρια της και τους ναούς της. Για ηλικίες 8-12 ετών. Με προεγγραφή. Στον 1ο όροφο της βιβλιοθήκης.