Εκδήλωση: Εικόνα
![φωτογραφία παιδικής βιβλιοθήκης](/sites/default/files/2023-04/_R6A0601-%CE%93%CE%99%CE%91%20%CE%A0%CE%91%CE%99%CE%94%CE%99%CE%9A%CE%97%20%CE%92%CE%99%CE%92._139.jpg)
Γινόμαστε μικροί βιβλιοθηκονόμοι
Εκδήλωση: Τοποθεσία
Παιδική και εφηβική βιβλιοθήκη 1ος όροφος
Τετάρτη, Νοέμβριος 23, 2016 - 10:00 - Τετάρτη, Ιούνιος 21, 2017 - 12:00
Για τάξεις B΄ και Γ΄ δημοτικού: «Γινόμαστε μικροί βιβλιοθηκονόμοι», το οποίο θα υλοποιείται από την Τετάρτη 23 Νοεμβρίου και κάθε Τετάρτη έως τη λήξη της σχολικής χρονιάς από τις 10:00 έως τις 12:00 το πρωί και κάθε τάξη έχει το δικαίωμα συμμετοχής μία μόνο φορά. Εξοικειωνόμαστε με τη Βιβλιοθήκη, μαθαίνουμε τα μυστικά του βιβλίου και της ανάγνωσης. Υπεύθυνες του προγράμματος οι εκπαιδευτικοί: Κατερίνα Γραβάνη, Άννυ Μαργαρίτη και Ροδούλα Ιωακειμίδου. Το πρόγραμμα θα περιλαμβάνει: δημιουργικές δράσεις, δραματοποίηση, παιχνίδι και παρατήρηση.