Εκδήλωση: Εικόνα
![Αφίσα παγκόσμιας ημέρας παιδικού βιβλίου](/sites/default/files/2019-04/World%20Book%20Day%202019%20final-1_0.jpg)
Αφήγηση παραμυθιών με τη συγγραφέα Σωτηρία Κυρμανίδου.
Τρίτη, Απρίλιος 2, 2019 - 09:30 - Τρίτη, Απρίλιος 2, 2019 - 12:30
«Μαθητική εκδήλωση φιλαναγνωσίας για την Παγκόσμια ημέρα παιδικού βιβλίου».
Η Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Σερρών, το Τμήμα Πολιτισμού, Αθλητισμού και Νέας Γενιάς του Δήμου Σερρών και η Δημόσια Βιβλιοθήκη Σερρών, συνδιοργανώνουν μαθητική εκδήλωση φιλαναγνωσίας με αφορμή την παγκόσμια ημέρα βιβλίου. Οι δραστηριότητες θα λάβουν χώρα στον 1ο όροφο της βιβλιοθήκης. Με προγραμματισμένες επισκέψεις σχολείων.
Παραμύθια θα διαβάσει η συγγραφέας Σωτηρία Κυρμανίδου.
Εκδήλωση: Αρχεία προς Επισύναψη